Czysta kartka

Czysta kartka

Czysta kartka jest dla mnie jak symbol, branie czystej kartki i długopisu to mój rytuał. Rytuał zatrzymania się, powracania do siebie, sprawiania, że świat się zatrzymuje, czas się zatrzymuje i jestem tylko ja ze sobą. Symbol czystej kartki jest dla mnie jak informacja:

„STOP, zaparkuj, zgaś silnik, na razie nigdzie nie jedziesz. Rozłóż mapę i sprawdź swoją trasę, czy kierunek, w którym zmierzasz, jest tym, w którym chcesz zmierzać? Czy droga, którą chcesz wybrać, jest jedyną możliwą drogą na kolejny etap swojej podróży?”.

Od tych pytań zaczyna się moją wewnętrzna podróż w głąb siebie, sprawdzając, gdzie ja jestem, czy jestem obecna, jaka jest moja obecność dla mnie samej, wizualizuję miejsce, w którym chcę być i kreślę mapę – na jednej kartce, dwóch, pięciu… nie liczę kartek, nie liczę czasu, zatapiam się w tej wewnętrznej podróży i czuję magię. Ta magia to wszystkie doświadczenia, które pojawiły się na mojej drodze, wszystkie skarby, które zebrałam i są wewnątrz mnie, wspomnienia, lekcje, relacje. To one są szkicem do kreślenia dalszej części mapy.

Jaki jest Twój rytuał kiedy czujesz potrzebę zatrzymania się?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *